Dom pasji czyli nowa hala UJK !!!
16-04-2015

W czwartek odbyło się oficjalne i uroczyste otwarcie nowej hali sportowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, która będzie pełnić Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Do tej pory uczelnia wynajmowała sale w różnych rejonach Kielc - teraz wszyscy studenci oraz zawodnicy AZS-u będą skupieni w jednym miejscu. Obiekt jest nowoczesny, doskonały do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczna. Posiada także sale ćwiczeń, gabinety fizjoterapeutyczne oraz siłownię.

W dzisiejszej uroczystości wziął udział m.in. bramkarz Vive Tauronu Kielce, Sławomir Szmal.


Źródło: cksport.pl

fot. Tomasz PorębskiHala UJK gotowa. W czwartek uroczyste otwarcie

4-04-2015

Przed nami sportowe święto Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Już w najbliższy czwartek, 16 kwietnia otwarte zostanie Centrum Rehabilitacji i Sportu przy kieleckiej uczelni.

To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji dla UJK. . – Uniwersytet kształci wszechstronnie, kształtuje umysł i ciało. Dlatego po modernizacji sal dydaktycznych i laboratoriów przyszedł czas na Centrum Rehabilitacyjno – Sportowe. Nie ukrywam, że to Centrum wyjątkowo mnie cieszy. Baza sportowa naszej uczelni nie była dobra, byliśmy zmuszeni wynajmować sale. Wreszcie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu ma godną siedzibę, w obiekcie na najwyższym poziomie – mówi profesor Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Osoby, które miały już okazję zobaczyć Centrum są pod dużym wrażeniem. Nie tylko części sportowej, ale i rehabilitacyjnej, która wykorzystywana będzie do kształcenia i prowadzenia badań na kierunkach medycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu. Oprócz hali sportowej, siłowni i Sali fitness, znajdują się tam także pracownie kinezyterapii, fizykoterapii, sale masażu i odnowy biologicznej.

Początek uroczystości otwarcia Centrum Rehabilitacji i Sportu, 16 kwietnia (czwartek) o godzinie 12, na terenie Kampusu Uniwersyteckiego przy ulicy Świętokrzyskiej 21. Po części oficjalnej nastąpi część sportowa. Marynarki zostaną na krzesłach, a goście wezmą udział w konkursach sportowych (rzut do kosza, rzut na bramkę). Część sportową poprowadzi Paweł Papaj, cennych wskazówek uczestnikom udzielał będzie Sławomir Szmal.

Źródło: ujk.edu.pl

fot. Piotr Burda, UJKBłyskawiczne tempo budowy hali UJK

9 października została zawieszona wiecha na dachu Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tym samym kolejna część prac budowlanych przy obiekcie została zakończona.

Przed tradycyjną uroczystością odbyło się podpisanie umowy o finansowaniu obiektu. Stosowne dokumenty podpisali rektor UJK prof. Jacek Semaniak i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

- Tempo prac budowlanych przy obiekcie jest po prostu niewiarygodne. Jeszcze w trzeciej dekadzie czerwca tego roku wbijaliśmy łopatę na placu budowy. Dzisiaj mamy początek października, a obiekt stoi i jest przykryty dachem. Cieszę się, że jedna z najszybciej powstających inwestycji w naszym mieście jest realizowana w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego  – podkreślał po uroczystości zawieszenia wiechy Rektor UJK prof. Jacek Semaniak.

Równocześnie Rektor  Semaniak dodał: - Mam nadzieję, że stworzone zostaną tutaj warunki, żeby rozwijać sport nie tylko akademicki, ale również ocierać się o wyczynowy. Będziemy mieć też unikalne warunki do rozwoju naukowego, nie tylko w obszarze nauk o kulturze fizycznej, ale również tych o zdrowiu, w części rehabilitacji.

Warta 11 milionów złotych inwestycja ma zostać zakończona na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Projekt funkcjonowania Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK zakłada finansowanie obiektu w 85% przez Urząd Marszałkowski ze środków unijnych, a w 15% ze środków ministerialnych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Maciej WadowskiCzas na wiechę !!!

Zgodnie z tradycją budowlaną nastał czas na uroczystość zawieszenia wiechy. Zwyczajowo jest to święto zakończenia ważnego etapu budowy, czyli położenie ostatniego elementu dachu.
W ostatnich dniach taki fak nastąpił i hala ma swój dach. W związku z tym dnia 9 października JM Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak zawiesi wiechę na budynku Centrum oraz dokona uroczystego podpisania umowy na realizację Projektu „Centrum Rehabilitacji i Sportu – budowa i wyposażenie obiektu UJK przy ul. Świętokrzyskiej" nr  ND-RPSW.02.01.00-26-011/12; współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.
Rozpoczęcie uroczystooeci o godzinie 12.00 w budynku Centrum Języków Obcych


Uroczyste„wbicia łopaty” pod budowę nowego obiektu Centrum Rehabilitacji i Sportu


24 czerwca br. odbyła się uroczystość „wbicia łopaty” pod budowę nowego obiektu Centrum Rehabilitacji i Sportu. Realizacja tego projektu umożliwi prowadzenie prac badawczych w zakresie nauk o kulturze fizycznej oraz innowacyjnymi metodami leczenia i rehabilitacji w specjalistycznych placówkach ochrony zdrowia. Powstanie także hala sportowa wraz z zapleczem i Akademickie Centrum Fizjoterapii.Centrum Rehabilitacji i Sportu 
  


    ------------------------------------------------------------------------
   Piszą o nas w APSie

  --------------------------------------------------------------------------