50-zimie w Bukowinie – filmy

Pełna wersja filmu

Pełna wersja filmu z 50-zimia w Bukowinie, trwająca 1 godzinę 48 minut, ukazująca wydarzenie w pełnej krasie od przyjazdu gości w dniu 06.03.2020 do Hotelu Grand Stasinda, poprzez Galę oficjalną z wręczeniem honorowych statuetek 50-zimia, aż po Bal Bractwa Narciarskiego z dekorowaniem medalami za zwycięstwa w Slalomie Pokoleń w dniu 07.03.2020. Film ukazuje także spory fragment Mszy Świętej, celebrowanej przez znakomitego księdza Roberta Woszczyckiego, zwanego popularnie „Woszczu”. Dużo śmiesznych, poważnych i wzruszających momentów.
(C) 2020 UJK Kielce. Scenariusz i prowadzenie: Robert Dutkiewicz, Andrzej Szołowski. Kamery: Krzysztof Kupczewski, Tomasz Błaszkiewicz, Piotr Osiakowski /UJK. Montaż, postprodukcja oraz streaming: Krzysztof Kupczewski / WPP UJK.

Narciarstwo – pasja, tak było, tak jest …

Film powstał z około 12 godzin materiałów źródłowych po wstępnej selekcji przez Andrzeja Szołowskiego z 30 godzin dostarczonych przez Andrzeja Szołowskiego, pracowników SWFiS UJK oraz przez Jolę Krawczyk /żonę śp. Stefana Krawczyka/. Film ukazuje historię szkoleń narciarskich kadry SWFiS oraz obozów narciarskich studentów od 1991 roku do czasów obecnych. Obrazuje kontrast pomiędzy standardami obowiązującymi wówczas i teraz w kwestiach sprzętu, techniki oraz warunków bytowych. Film zawiera także kadry z gali 30- i 40-zimia.
(C) 2020 UJK Kielce. Materiały: Andrzej Szołowski, śp. Stefan Krawczyk, Piotr Osiakowski, UJK. Wparcie merytoryczne / konsultacja: Andrzej Szołowski / UCS UJK. Montaż i postprodukcja: Krzysztof Kupczewski / WPP UJK.
W filmie wykorzystano utwór muzyczny „Yakety Sax-Music” James Q. Rich and Boots Randolph.

Prezentacja historii powstania SWFiS

Prezentacja wykonana przez Pana Andrzeja Szołowskiego, wieloletniego pracownika Uczelnianego Centrum Sportu UJK /45 lat minęło/, ukazująca historię powstania SWFiS/UCS na przestrzeni lat oraz charakterystykę postaci pracowników, którzy pracowali bądź pracują obecnie w UCS. Prezentacja przygotowana została na uroczystość otwarcia gali 50-zimia w Bukowinie Tatrzańskiej pokrywającej się z uroczystymi obchodami 50-lecia uczelni.
(C) 2020 UJK Kielce. Zdjęcia: Andrzej Szołowski / UCS UJK, produkcja: Krzysztof Kupczewski / WPP UJK.

Wywiad z Jolą Krawczyk, Stefanem Czernkiem i Tadeuszem Jaworem

Duża dawka wspomnień na 50-zimie w Bukowinie Tatrzańskiej w wywiadzie z Panią mgr Jolą Krawczyk, wieloletnim pracownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wywiadu udzielili również najstarsi żyjący studenci SWFiS – Panowie Stefan Czernek oraz Tadeusz Jawor.
Wywiad zrealizowano w studiu Katedry Psychologii Wydziału Pedagogiki i Psychologii UJK w Kielcach.
(C) 2020 UJK Kielce. Materiały: Andrzej Szołowski, Jola Krawczyk, UCS UJK. Scenariusz: Andrzej Szołowski, Tomasz Błaszkiewicz. Prowadzenie: Andrzej Szołowski. Goście specjalni: Jola Krawczyk, Stefan Czernek, Tadeusz Jawor. Obsługa studia, postrodukcja: Krzysztof Kupczewski / WPP UJK.
W filmie wykorzystano motyw muzyczny utworu „Z kopyta kulig rwie” zespołu Skaldowie.
.

Film wspomnieniowy ze zdjęć

50-zimie w Bukowinie – film wspomnieniowy wykonany ze zdjęć ukazujący mix wydarzeń oraz sytuacji i osób na przestrzeni lat 1969 – 2020, pracowników SWFiS/UCS UJK w Kielcach oraz studentów i instruktorów.
(C) 2020 UJK Kielce. Scenariusz i koordynacja: Andrzej Szołowski / UCS UJK. Montaż i postprodukcja: Krzysztof Kupczewski / WPP UJK.
W filmie wykorzystano utwory: „Lubię wracać tam gdzie byłem” Zbigniew Wodecki, „Nazywali go Marynarz – szanta narciarska” – Artur Andrus, „Słodycze” – Golec uOrkiestra oraz „Bukowina I Bez słów” – Wolna Grupa Bukowina
.

Slalom Pokoleń

50-zimie w Bukowinie – Slalom Pokoleń na Rusińskim Wierchu to wydarzenie odbywające się co 10 lat, startują w nim osoby w różnym wieku (przedział 20-75 lat). Liczy się oczywiście zabawa oraz lekka rywalizacja. Tegoroczny slalom odbył się 07.03.2020 roku; wszyscy byli wygrani i szczęśliwi.
(C) 2020 UJK Kielce. Kamery: Krzysztof Kupczewski, Tomasz Błaszkiewicz / UJK. Dron: Marian Lendzion. Produkcja: Krzysztof Kupczewski / WPP UJK.