Dzień Sportu Akademickiego za nami

Dzień Sportu Akademickiego UJK rozpoczęliśmy dwugodzinnym Maratonem Fitness, w którym brało udział 230 studentek i studentów. Pomimo zmęczenia wszyscy uczestnicy kończyli zajęcia z uśmiechem i satysfakcją.

W międzyczasie na placu przy hali sportowej odbywał się  „Festiwal crossmintona i tenisa ziemnego” zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe „Motor” z Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego UJK .

VII Bieg Przez Kampus o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach był głównym wydarzeniem Dnia Sportu Akademickiego UJK. Trasa miała 2 km i wiodła od Biblioteki Uniwersyteckiej wzdłuż budynków Wydziału Humanistycznego, później w okolicy Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego, z metą obok hali sportowej Centrum Rehabilitacji i Sportu. Rozpoczęliśmy wspólną  rozgrzewką przy rytmach muzyki. Punktualnie o godzinie 11:00 blisko trzystu uczestników stanęło na starcie dwukilometrowego biegu,  wśród nich był prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak, Rektor UJK, który zapowiedział, że przyszłoroczny bieg odbędzie się  na dystansie 10 kilometrów, co jest związane z jubileuszem 50-lecia uczelni. Rektor przebiegł trasę w czasie 9 minut 57 sekund.

Bieg wygrał student Piotr Jaśtal  (czas 5 minut 59 sekund), pierwszą studentką  na mecie była Magda Król. Wśród pracowników najszybciej dwukilometrowy dystans przebiegł Artur Borcuch, najszybszą panią w tej kategorii była Joanna Żelazna- Pawlicka. Pogoda nie dopisywała, ale za to dopisywały humory uczestników.

Dzień Sportu był dobrą okazją do dobrej zabawy i sprawdzenia kondycji  przed kolejnymi atrakcjami juwenaliowymi. Przy organizacji naszego Święta  pomagało  ok. 80 studentów wolontariuszy!

Organizatorami Dnia Sportu byli :

• Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJK Kielce
  • Ośrodek Nauki i Kultury Studenckiej UJK Kielce