Jubileuszowy XXV Rajd UJK – galeria zdjęć

Jubileuszowy XXV Rajd UJK organizowany przez Uniwersyteckie Centrum Sportu UJK odbył się w sobotę 17 czerwca 2023 roku. Ideę rajdu zapoczątkowała w 1998 roku Pani dr Jadwiga Kamińska. Pogoda była typowo turystyczna, więc frekwencja również dopisała. 109 uczestników i pies Holly (przez ok. 4 km dwa psy) w tym studenci i 6 pracowników uczelni pokonało dwie trasy piesze i jedną trasę rowerową po Górach Świętokrzyskich. Trasę z Masłowa przez Klonówkę, Diabelski Kamień, Ameliówkę, Przełom Lubrzanki do Ciekot poprowadziła Pani mgr Klaudia Pożoga i mgr Agnieszka Nowak. Trasę z Krajna przez Górę Wymyśloną, Radostową, Przełom Lubrzanki do Ciekot poprowadziła organizatorka rajdu mgr Jolanta Drezno oraz mgr Maja Pindral. Trasę rowerową 30- km poprowadził Kierownik UCS dr Robert Dutkiewicz. W Gospodarstwie Agroturystycznym Nad Wodą w Ciekotach strudzeni turyści posilili się pyszną grochówką.