Wybór zajęć

Kroki dokonywania wyboru zajęć wychowania fizycznego (WF)
przez studentów studiów stacjonarnych
w roku akademickim 2022/2023
przez Wirtualną Uczelnię (WU)

Krok 1

Wejdź na stronę główną UJK: www.ujk.edu.pl

Krok 2

Zaloguj się do Wirtualnej Uczelni (WU): po kliknięciu na „Wirtualna Uczelnia” zostaniesz przekierowany na stronę, na której należy kliknąć przycisk „Microsoft 365”.

Sposób logowania się studenta do WU:

Identyfikator (login): adres mailowy utworzony w następujący sposób:
numer albumu poprzedzony literką „s” z dopisaną domeną uczelni, przykład:
(gdzie 111111 jest numerem albumu studenta)
Hasło: takie, jakiego student używa do Teams (studenci I roku powinni byli otrzymać maila z informacją o sposobie logowania do WU/Teams)

Krok 3

Po zalogowaniu się do WU wejdź w menu po lewej stronie ekranu na zakładkę „Wybory” i wybierz „Wybór przedmiotów”.

Krok 4

Rozwiń ofertę zajęć (kliknij na niebieski znacznik przy nazwie „Wychowanie fizyczne”).

Wyświetlą się grupy WF do wyboru. Jeśli widok listy będzie niekompletny, należy „zjechać” na dół strony, pod listą grup powinna być rolka, dzięki której można regulować dostępny widok.

Krok 5

Wybierz grupę WF, klikając na aktywny niebieski znaczek ze strzałką w górę, w kolumnie „Wybierz”. Wybrana grupa WF zostanie wyświetlona po prawej stronie okna wyborów, w kolumnie „Przedmioty wybrane”.Aby zatwierdzić swój wybór należy kliknąć na niebieski przycisk „Zapisz wybór”, znajdujący się pod wybraną grupą. Wyświetli się komunikat o treści: „Studencie, Twoje wybory zostały zapisane”

Uwaga 1.
W kolumnie zajętość wyświetlane są wartości określające ile miejsc w danej grupie jest zajętych i ile jest wolnych. Poniżej informacja, jak należy odczytywać przykładowe wartości:
– zajętość 0/18 – zero miejsc zajętych i 18 miejsc wolnych, grupa otwarta na 18 miejsc;
– zajętość 3/15 – trzy miejsca zajęte i 15 miejsc wolnych, grupa otwarta na 18 miejsc;
– zajętość 18/0 – osiemnaście miejsc zajętych i 0 miejsc wolnych, grupa otwarta na 18 miejsc.
W ostatnim przykładzie pokazano, jak będzie wyglądała zajętość w grupie wypełnionej w 100%. Nie ma możliwości zapisania się do takiej grupy!

Uwaga 2.
Jest możliwość dokonywania zmiany wyboru, jednak tylko w ramach trwającej tury wyborów. Aby takiej zmiany dokonać, należy wykonać wszystkie poniższe czynności:
1. W kolumnie „Przedmioty wybrane”, po prawej stronie wybranej i zapisanej pierwotnie grupy, znajdziesz niebieski krzyżyk. Po kliknięciu na niego, system przeniesie tą grupę ponownie do kolumny „Przedmioty do wyboru”.


2. Kliknij przycisk „Zapisz wybór”.
3. Wybierz „nową” grupę (Krok 5 instrukcji powyżej)  – system przeniesie ją do kolumny „Przedmioty wybrane”.

4. Ponownie kliknij przycisk „Zapisz wybór”. Wyświetli się komunikat o treści: „Studencie, Twoje wybory zostały zapisane”.

 

Najczęściej zadawane pytania w związku z wyborem grupy WF:

Dlaczego nie mogę wybrać danej grupy WF?

Odp.: Sprawdź czy są jeszcze wolne miejsca – p. kolumna Zajętość. Jeśli widzisz 18/0 oznacza to, że nie ma już miejsc w grupie.

Co będzie jeśli nie wybiorę grupy WF?

Odp.: Jeśli w podanych terminach wyborów sam nie wybierzesz grupy WF, wówczas zgłoś się telefonicznie lub osobiście do Uniwersyteckiego Centrum Sportu – zostaniesz zapisany do grupy, w której są jeszcze wolne miejsca.

Czy oferta zajęć WF może być inna dla studentów różnych kierunków?

Odp.: Tak, zdarza się, że nie wszyscy mają możliwość wyboru wszystkich dostępnych form zajęć (ze względów organizacyjnych).

Czy po zakończeniu wyborów mogę się zapisać do grupy, w której na WU widzę wolne miejsca?

Odp.: Niekoniecznie. Po zakończeniu wyborów przez WU, studenci, którzy w nich nie uczestniczyli, będą zapisywani „ręcznie” przez pracowników sekretariatu UCS. Dane po zapisach „ręcznych” nie będą się aktualizować na WU.

Skip to content